Věslav Michalík na postu radního Středočeského kraje

Na ustavujícím jednání Středočeského kraje v pátek 18. listopadu složila svůj slib nová hejtmanka Jaroslava Jermanová, její náměstci i další členové rady.

Členy rady se stali zástupci koalice, která se v kraji rodila celkem obtížně. Nakonec smlouvu podepsaly ANO, STAN, ODS a tří zastupitelé, kteří kandidovali za TOP 09, ale nakonec šli proti vůli své strany. Koalice bude mít v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 44 hlasů.

Náměstkem Jermanové se stal lídr STAN a starosta Kolína Vít Rakušan. Dalšími náměstky jsou Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS) a Daniel Marek (TOP 09). Radními byli za ANO zvoleni František Petrtýl a Jaroslava Němcová, za STAN Martin Macháček, Ivo Šanc a starosta Dolních Břežan Věslav Michalik a za ODS pak Jan Skopeček

Noví zastupitelé svým hlasováním také rozhodli o tom, že post Radního pro oblast hospodářského a regionálního rozvoje včetně evropských projektů a rozvoje venkova, obsadí Věslav Michalik který bude zastávat svou funkci v čele obce Dolní Břežany jako neuvolněný starosta.

Věslav Michalík je medii prezentován jako starosta obce který usiluje především o zvyšování životního standardu v regionu Dolnobřežanska a který ve své funkci přesměroval vývoj obce od monofunkční noclehárny k plnohodnotné a živé obci, která je dnes atraktivní pro její obyvatele avšak ne všichni prezentaci v této podobě sdílejí.

 

Zanechte komentář

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain