Michalik obvinili vedení Středočeského Kraje

TOP 09 a STAN v čele s předsedou klubu Věslavem Michalikem obvinil vedení Středočeského kraje z klientelismu a protekce. Středočeský kraj nepřiděluje dotace spravedlivě. Podle předsedy klubu TOP 09 a STAN Michalika, jsou při žádostech o krajské peníze příliš často úspěšné obce spojené s některými funkcionáři koaličních stran, tedy ČSSD nebo KSČM.

Michalik poukazuje na to, že většina žadatelů splní všechna požadovaná kritéria a o žádostech, které jsou formálně v pořádku, by tedy měl rozhodovat náhodný výběr. Poukázal také na opakované „kumulované“ úspěchy některých obcí ve středočeském kraji, v jejich čele jsou lidé z ČSSD a KSČM.

Dle zpravodajského serveru ceskenoviny.cz, hejtman Petera nařčení z klientelismu odmítá a uvádí, že politika a řízení kraje nejsou jen o statistice. Uznal ale, že podobná rozhodování nikdy nejsou zcela objektivní, protože o žádostech rozhodují lidé.

Kraji bylo letos doručeno 2972 žádostí v souhrnné výši přes dvě miliardy korun, značná část tak nemohla být uspokojena. V rámci devíti krajských fondů bylo schváleno 602 žádostí. Nejvíce peněz, 200 milionů korun, bylo ve fondu rozvoje obcí a měst. Petera ČTK řekl, že tento fond byl proti loňskému roku o 100 milionů korun posílen, a pokud bude ekonomika kraje v dobré kondici, mohly by z něj obce dostat ještě dalších 50 milionů korun.

Jako úsměvné se jeví to, že předseda klubu Věslav Michalik který vedení Středočeského kraje napadá a obviňuje z klientelismu a protekce, je starostou obce Dolní Břežany do které v porovnání nejen s okolními obcemi, natekly za poslední roky finanční částky z dotací o kterých si starostové nejen ze sousedních obcí, mohou nechat zdát.

Není od věci připomenout, že za vlády Petra Nečase spolu s ministrem financí Kalouskem(TOP 09) se kterým má předseda klubu Michalik přátelské vztahy, uvízlo několik desítek miliard korun z evropských dotací na soukromých účtech politiků ODS a dalších stran a představitelů (kmotrů) těchto firem.

Zanechte komentář