V Dolních Břežanech se opět vykrádají auta

Dolní Břežany se v poslední době opět staly lukrativní destinací pro zloděje. Policisté nyní řeší několik případů vykradených aut a pátrají po zatím neznámých pachatelích.

Počátkem června došlo například během noci ke vloupání do zaparkovaného osobního automobilu v ulici K Písnici. Pokud v noci ulicí projela Obecní policie, (nebo ideálně opakovaně projížděla), tak si vykradeného auta stojícího pod lampou evidentně nevšimla.

OP Vestec dle veřejnoprávní smlouvy plní úkoly v obci Dolní Břežany v počtu 4 hodiny denně. Její priority jsou v následujícím pořadí:

1. Doprava v obci – parkování motorových vozidel v souladu se zákonem č. 361/2000
Sb. o provozu na pozemních komunikacích. ( dodržování parkovacích hodin,
dodržování rychlosti vozidel v blízkosti přechodů pro chodce.
2. Veřejný pořádek – dohled nad dodržováním veřejnému pořádku, dodržování
vyhlášky obce, zejména náměstí obce.
3. Prevence kriminality – kontrola k.ú. obce – vloupání do rodinných domů a
motorových vozidel.
4. Kontrola dodržování zákazu vjezdu do obce nákladních vozidel nad 12 t.
5. V odpoledních a večerních hodinách se OP Vestec zaměřuje na přestupky dle
zákona o ochraně před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, kontroluje např.
náměstí, skatepark, okolí ubytoven, cyklostezky s altány, zaměřuje se na vandalství,
dohlíží na dodržování nočního klidu.

Krádeže za bílého dne

Policisté z obvodního oddělení Jílové u Prahy, se také zabývají případem krádeže pánského jízdního kola, ke kterému došlo taktéž počátkem letošního června krátce před dvacátou hodinou v ulici Pampelišková.

Jednalo se o pánské krosové kolo značky PELLS, model Crono Comp 2016, výrobního čísla S511810080, v barevném provedení kombinace černé a tmavě červené barvy, velikost rámu 19″ s černým nápisem PELLS. Kolo bylo dále vybaveno držákem s lahví značky PELLS, nosičem značky AUTHOR, mini zvonkem a nářadím.

Zloděj tak majiteli odcizeného kola způsobil škodu dosahující částky osmnácti tisíc korun. Policisté uvedený případ kvalifikovali jako přečin krádež, za který pachateli v případě jeho dopadení a následném odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zařazení prevence kriminality v prioritách až na třetí místo za dodržování veřejného pořádku na náměstí je k zamyšlení. Plnění úkolů OP Vestec čtyři hodiny denně na pokrytí k. ú. obce (Dolních Břežan, Lhoty, Jarova a Zálep) jsou z hlediska prevence kriminality absolutně nedostačující.

 

Zanechte komentář

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich