Kdo šíří dezinformace pod „anonymním“ krytím na obecním webu?

Vážení čtenáři, pokud sledujete téma Komunální volby v Dolních Břežanech, jistě jste si též otevřeli diskusní fórum na obecním webu.  Pokud jste tak ještě neučinili, pak vám to doporučuji. (viz. odkaz)

Kromě řádně podepsaných přispěvatelů zde najdete velice nenávistné tendenční příspěvky s anonymním krytím. Jelikož většina, z těchto nenávistných příspěvků směřuji proti teprve zakládající se místní buňce ANO i proti mé osobě, možná si, podobně jako já, položíte otázku, kdopak se za těmito anonymními dezinformátory asi tak skrývá? Každého anonyma může identifikovat správce daného webu podle tzv. IP adresy. U webu „dolnibrezany.cz“ tak může učinit správce obecního webu, u webu „dbmagazin.cz“ tak mohu učinit já sám.

Anonymní krytí nenávistného přispěvatele pod jmény „Občan“, „spokojený občan“, „spokojený“, „Jirka Nebureš“, „pan nebureš“, „nebureš“ a „nebureš 2“ na obecním webu mohou mít jedno společné – může se jednat o jednu a tutéž osobu žijící v Dolních Břežanech, jejíž pojetí demokracie v komunální politice jsem kritizoval na diskusním fóru. Podle IP adresy a dalších znaků podobný případ odhalila v roce 2010 Občanská iniciativa obyvatel Jesenice u Prahy, jednalo o jednu a tutéž osobu pocházející z Jesenice a dnes žijící v Dolních Břežanech, všeobecně známého spoluobčana naší obce (viz odkaz)

Pro čtenáře DBM pouze narovnávám anonymně šířené dezinformace: Není pravdou, že 17.července měla buňka ANO v Dolních Břežanech oznámit lídra pro Komunální volby 2014. Na stránkách DBM byla uvedena pouze tisková zpráva Hnutí ANO o tom, že předsednictvo a výbor hnutí ANO jednaly o nadcházejících senátních a komunálních volbách.

V hrubých obrysech byla na tomto jednání představena strategie kampaně. Dále zpráva o tom, že předsednictvo ani výbor ANO zatím neschvalovali žádná jména kandidátů. Definitivní schválení kompletních kandidátek do komunálních voleb bude probíhat v půlce července a termín jednání předsednictva a výboru byl naplánován na 17. července. O žádném představování lídra místní buňky ANO v Dolních Břežanech která mimochodem ještě oficiálně nevznikla, nebyla na DBM zmínka.

Zvolený (avšak podle pana Ne-Bureše stále neexistující) lídr kandidátky za hnutí ANO v Dolních Břežanech bude veřejnosti představen, až to on sám spolu s ostatními členy na kandidátní listině uznají za vhodné a především po té co předsednictvo a výbor hnutí ANO kandidátku schválí, zatím tak učiněno nebylo.

Zanechte komentář