Autobusové spojení mezi obcemi Vrané a Březová

Od září zahájí provoz autobusová linka č. 445, která bude jezdit mezi obcí Březová-Oleško a obcí Vrané nad Vltavou

Na sklonku loňského roku starostka obce Vrané nad Vltavou Dana Ullwerová a její místostarosta Petr Janeček zahájili jednání s vedením obce Březová-Oleško o zřízení autobusové dopravy (minibusy) mezi jejich obcemi.

Řešily se smluvní podmínky, rozmístění zastávek a jízdní řád, který by navazoval na ostatní linky PID (vlak + autobusy) a především otázka nákladů na provoz a způsobu jejich úhrady.

Výsledkem těchto jednání je zahájení provozu autobusové linky č. 445 mezi obcí Březová-Oleško a obcí Vrané nad Vltavou který započne od 1.září 2015. Linkový minibus bude jezdit pouze v pracovní dny.

Zastávky v obci Vrané nad Vltavou:
• Vrané nad Vltavou, Lesní (zastávka na znamení) – u křižovatky ulic Březovská a Lesní
• Vrané nad Vltavou, Modřínová (zastávka na znamení) – u křižovatky ulic Březovská a Modřínová (u telefonního vysílače)
• Vrané nad Vltavou, zdravotní středisko – u křižovatky ulic Příčná a Oblouková
• Vrané nad Vltavou, škola – před budovou základní školy
• Vrané nad Vltavou, železniční stanice – před budovou ČD (vlaková stanice Vrané nad Vltavou)

Linka 290445 Vrané nad Vltavou, žel.st. – Březová-Oleško, Oleško bude spolufinancována Středočeským krajem ve výši 30 000,-kč/měsíc. Využití této nové linky cestujícími bude průběžně vyhodnocováno, aby finanční prostředky vynaložené Středočeským krajem byly i v budoucnu efektivně využity.

Platí Smluvní přepravní podmínky PID a Tarif PID. Jízda s předem zakoupenou jízdenkou. Doplňkový prodej jízdenek bez přirážky u řidiče. Jízdní řád autobusové linky naleznete ke stažení ZDE!

Zanechte komentář