Předem tajně plánovaný předvolební tah

Při slavnostním otevření nového sportovního areálu v Dolních Břežanech, byla přítomna čelní uchazečka o poslanecký mandát Helena Langšádlová, kterou srdečně přivítal starosta obce Věslav Michalik.

Nikde však nebyla žádná zmínka o tom, že místopředsedkyně strany Top 09 na slavnostním programu bude a dostane zde slovo.

Vše vypadalo, jako náhodná a neplánovaná návštěva ale opak je pravdou, náhodné to nebylo. Na tuto návštěvu byla pí. Langšádlová pozvána a měla jí dlouho dopředu naplánovanou, což dokazuje kalendář akcí na jejích osobních webových stránkách.

Dalším pozvaným stranou místní organizace ODS, jejímž předsedou je Petr Lang, byl senátor ODS Parlamentu ČR za Středočeský region Jiří Oberfalzer. Ani v tomto případě nebyla veřejnost předem informována v předcházejícím zveřejněném programu. Slavnostní otevření multifunkčního sportovního areálu SK Olympie Dolní Břežany bylo tedy nenápadně zneužito pro politickou propagaci strany Top 09 a ODS k nadcházejícím volbách za obecní peníze.

Zajímavou skutečností je že starosta obce po té co na tuto návštěvu poukázal a žádal o vysvětlení jeden z obyvatel Dolních Břežan na diskusním fóru obecních stránek, s dotazem „Jak se paní Langšádlová zasloužila na tom, že máme zrekonstruované hřiště?“ přiznal, že se osobně angažovala při udělování dotací.

Jak pan Michalík (Top 09) tak i pan Lang (ODS) se ucházejí o křesla v poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v letošních nadcházejících volbách do poslanecké sněmovny za Středočeský kraj.

Věslav Michalík byl na kandidátce za Top 09 již v roce 2010 ze které byl stažen z důvodu vyšetřování protikorupční policií pro podezření z padesátimilionového daňového úniku. Vyšetřování se týkalo dvousetmilionové provize ČSOB. Ta byla určena pro poradenské společnosti CA IB. Michalík byl v době, kdy finanční transakce proběhla, jedním ze tří klíčových manažerů CA IB. Provize byla vyplacena za prodloužení miliardového kontraktu se státní Českou poštou.

Tato kauza nebyla nikdy došetřena a byla zametena pod stůl. Tehdy Miroslav Kalousek tvrdil, že Michalík opustil kandidátku proto, že Břežany byly vybrány na mimořádný evropský projekt z oblasti vědy a výzkumu a Michalík se chce věnovat jen tomu. Znamená to tedy, že už pana Michalíka vědecké centrum ELI nezajímá ? Jak tomu mají občané rozumět a co si mají myslet?

Pozn. Tip na příspěvek od čtenářů

Zanechte komentář

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich