Poliklinika Dolní Břežany a nákup pojištěnců

Zpravodajský portál iDNES.cz  „Pojišťovny zaplatily firmám za nahánění klientů přes 200 milionů korun“ a zmíněny byly i Dolní Břežany.

Nejméně 208 milionů zaplatily zdravotní pojišťovny v minulých pěti letech firmám, jež jim měly zajistit nové klienty. Například průmyslová pojišťovna uvádí sumu 80 milionů, Všeobecná zdravotní pojišťovna vynaložila 50,4 milionu.

Redakce iDNES.cz obeslala v minulých dnech všech sedm zdravotních pojišťoven s dotazem, kolik peněz zaplatily firmám na nákup pojištěnců v uplynulých pěti letech. A komu peníze poslaly. Úplné odpovědi zaslala jen Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) a Oborová zdravotní pojišťovna (OZP). Celý článek ZDE

Po přečtení článku zjistíte, že padla zmínka i o společnosti Centrum zdraví Dolní Břežany, a.s. (jedná se o polikliniku v Dolních Břežanech). Pojďme se tedy na společnost Centrum zdraví Dolní Břežany, a.s. která měla dle zpravodajského portálu iDNES.cz v minulosti neprůhlednou vlastnickou strukturu a která dostala od OZP přes 95 tisíc korun podívat blíže.

Po nahlédnutí do obchodního rejstříku a rozkliknutí obchodních uzlů zjistíte, že vlastnická struktura Centrum zdraví Dolní Břežany, a.s. byla tak jak uvádí iDNES.cz opravdu neprůhledná a dosud není zcela jasná. Kromě společnosti MENGOLD, SE která je dle výpisu z obchodního rejstříku (k nahlédnutí zde) vedena do roku 2011 jako jediný akcionář, dále ve spleti uzlů narazíte na jméno Stanislava Kabele, jedná se o ředitelku Polikliniky Dolní Břežany, její jméno je v rejstříku obklopeno velkým množstvím firem , jednou takovou firmou je i „Společenství vlastníků jednotek Litoměřická 834“ od ní se dostaneme k řetězci jmen a společností (zde) které již byly v minulosti na DBMAGAZINU.CZ v rubrice „Zaostřeno“ zmiňovány, naposledy v článku „Kdo provozuje bazén v Dolních Břežanech a nově i na Jižním městě?“

Ve zkratce lze říci že i společnost Centrum zdraví Dolní Břežany, a.s (Poliklinika v Dolních Břežanech) a její ředitelka figurují ve spleti na sebe navazujících firem a jmen působících v naší obci.

Zanechte komentář