Soukromý pivovar v Dolních Břežanech

V nejnovějším čísle dolnobřežanského obecního časopisu Rozkvět byl zveřejněn článek, který obyvatele informuje o budování pivovaru s restaurací, možností ubytování a pivními lázněmi které budou fungovat na objednávku. Jedná se  o pivovar s obchodním názvem „Olivův pivovar“. Jeho otevření se plánuje ke konci jara, na přelomu léta příštího roku 2015.

V květnu loňského roku o výstavbě pivovaru v budově, která přiléhá k zámku a k nádvoří za obecním úřadem a která v 19. století sloužila jako konírna a v dobách socialismu pak jako kravín tehdejšího zemědělského družstva 1. Máj informoval také DBMAGAZIN. Tehdy bylo poukazováno nato, že nikde není ze strany vedení obce zmínka o tom, že se v Dolních Břežanech pivovar staví.

Za zveřejnění článku Pivovar v Dolních Břežanech, stavba o které se nemluví byl jeho autor jak písemně tak i ústně atakován ze strany jednatele firmy pana Olivy který sdělil následující: „Není v našem zájmu cokoliv medializovat, obec není zainteresovaná a tudíž nemá důvod o ryze soukromé aktivitě informovat.  Po vyřízení veškerých povolení, souhlasů, Vás a Vaše čtenáře budu rád o průběhu stavby informovat“.

Znamená to tedy že nyní, po zveřejnění v obecním informačním zpravodaji ROZKVĚT se již o soukromou aktivitu nejedná a obec již zainteresovaná je?  Stavba v loňském květnu probíhala bez veškerých povolení a souhlasů?

Tags:

Zanechte komentář