Ohlédnutí za komunálními volbami

Komunální volby v Dolních Břežanech jsou za námi, pro Hnutí ANO skončily ziskem dvou mandátů. Už z tohoto pohledu hodnotím tyto skončené volby pro ANO  jako úspěšné. Byť se určitě našlo mnoho takových, co věřili ve výsledek o něco lepší.

Když vyřknu pravdu zavánějící nepříjemnou vůní potu, že sestavit důvěryhodnou kandidátku je skoro nelidská práce, pokud nechcete kopírovat předcházející hororovou praxi dosavadního vedení, budu vypadat, jako že jsem z jiného světa. Do voleb šli lidé, kteří kandidovali v komunálních volbách poprvé a s minimálním množstvím politických zkušeností, o to víc však disponovali odhodláním a vůlí něco změnit. Na rozdíl od jiných tu kandidáti ANO nebyli jako výplň kandidátek či jako odrazový můstek do zastupitelstva nebo nedej bože do slepého střeva Rozkvětu.

Že to nebylo lehké o tom nelze pochybovat, samotná negativní kampaň, která byla ze strany Rozkvětu se starostou obce v čele proti kandidátům ANO vedena od samého počátku, tomu ostatně napovídala. Lži a pomluvy, nechutné urážky na obecním webu. Časté rozkvěťácké diskuze, časté překomplikovávání situace, politikaření, šachování s lidmi apod. daly jasně najevo, že tato hra nebyla hrou, že šlo o zahřívání křesel, charitu pro arogantní a vulgární skupinu lidí. Jinak odpovědět nemohu.

Položme si otázku, proč někteří jedinci usilovali o odstranění členů Hnutí ANO a měli strach z jejich zvolení do zastupitelstva? Někdo se asi hodně něčeho bál, Hnutí ANO se ale do zastupitelstva dostalo a to mě těší.

Výsledky z proběhnuvších voleb vypovídají o stavu v naší obci. Člověka hned praští do očí, že se občané ve své většině rozdvojili do opačných pólů. Výsledky voleb jasně ukázaly, že se lidé bohužel zabydleli v konzumní společnosti a změna je pro ně nežádoucí, nezajímají se o hlubší podstatu života a svého bytí, nevadí jim trvalé vymírání hodnot ani jim nevadí, že se ponenáhlu mění v poslušné konzumní stádo. Těmto lidem stačí, aby v TV bylo dostatečné množství seriálů, aby bylo co do hrnce, a plné regály v obchodních centrech, která se pro ně stala místy pro trávení volného času.

Beru komunální volby jako zkoušku, kterou kandidáti ANO sice nesložili s vyznamenáním, ale uspěli v ní. Nepovažuji výsledek při volební premiéře za špatný, naopak ho beru jako motivaci do další práce, i když vím, že bude dlouhodobá a bude vyžadovat mnoho trpělivosti s neférovým a lstivým soupeřem.

Děkuji proto všem, kteří se podíleli na předvolební kampani, neváhali obětovat svůj volný čas a peníze pro společný cíl. Věřím také, že zvolení zastupitelé budou důstojnými reprezentanty Hnutí ANO a našeho programu. Děkuji především těm, kteří dali mě a mým kolegům z kandidátky ANO svůj hlas.

Petr Bryk

Zanechte komentář