Přehlížení vozíčkáře z Dolních Břežan

Aktuální informace ohledně nedávno zveřejněného článku o alarmující situaci pana Šubrta z Dolních Břežan,který je již řadu let odkázán na invalidní vozík (článek k nahlédnutí zde).

Jak se věci mají po třech nedělích? Reakce starosty na opakovanou prosbu p. Hampela švagra vozíčkáře pana Šubrta zda by nebylo možné alespoň provizorně opravit ulici na Malé straně kolem domu čp. 62, na obecních stránkách byla následující.

[su_quote cite=“starosta obce“]Cesta je opravdu ve špatném stavu. V minulosti byly dosypány díry v silnici, bohužel po následném velkém dešti většina materiálu skončila dole U Roubase, provizorní oprava zásypem je tedy k ničemu. Musíme tam dát záplaty, než dojde k novému vydláždění.[/su_quote]

Současný stav?  Tento týden dostala pracovní četa obecního úřadu, příkaz navézt šotolinu a utemovat jí do asfaltové hmoty stavební žábou a tak se i stalo, avšak z nepochopitelných důvodů byla zavezena jen na polovinu uličky, od vrat směrem dolů.  Ale aspoň něco, doufejme, že už nenastanou žádné deště a do jara to vydrží, komentoval sklesle situaci otec pana Šubrta ml.

To že, je cesta ve špatném stavu už se ví hodně dlouho tak že nic nového pod sluncem a co se týče prozatímních záplat, tak ty se tam měli dát hned, jakmile nastal tento problém a po té se zaměřit na celkovou rekonstrukci . Současným navezením šotoliny se nic neřeší a stav povrchu uličky zůstává nadále nevyhovující.

V belgickém přístavním městečku Niuewpoort byly v pátek 27. září slavnostně vyhlášeny výsledky letošního ročníku mezinárodní soutěže Kvetoucí sídla Evropy – Entente Florale Europe 2013. Dolní Břežany uspěly v konkurenci 18 měst a obcí z jedenácti evropských zemí a získaly stříbrnou medaili a speciální ocenění, které bylo uděleno za Keltský park. To je zvláštní výsledek,  když se Keltský park, jehož výstavba vyšla na desítky miliónů korun, nachází vzdušnou čarou 200 metrů od zmiňované uličky?!

KAŽDÝ Z NÁS SE MŮŽE OCITNOUT V PODOBNÉ SITUACI!!

Zanechte komentář