Občané z ulice Družstevní sepsali petici

Ulice Družstevní, jedna z komunikací ve staré zástavbě Dolních Břežan, která již řadu let čeká na rekonstrukci. Její realizace, by měla být uskutečněna v letošním roce.

Tato ulice se v poslední době i přes její neutěšitelný stav stala spojnicí pro mnoho bezohledných obyvatel (řidičů) mezi starou a novou zástavbou, kteří si tudy zkracují cestu a projíždějí zde, nadměrnou rychlostí čímž způsobují prašnost, ale především svou jízdou ohrožují samotné obyvatele, zejména malé děti v ulici si hrající.

Samotný projekt rekonstrukce byl navrhnut tak, že by zde mělo dojít k vybudování chodníku, odstranění veškeré zeleně lemující tuto ulici, s tím že bude vysázena nová a dále vybudování dle obyvatel nadměrného počtu parkovacích míst ale na retardéry se například vůbec nemyslelo. Pokud se někde budují chodníky tak je to většinou proto, aby došlo k oddělení automobilové dopravy od pěších a to si obyvatelé ulice Družstevní zcela uvědomili. Vybudování chodníku, by pro zde žijící občany znamenalo nárůst provozu, hluku, nebezpečnost pohybu před jejich domy a v neposlední řadě ztrátu jejich soukromí, tyto negativní vlivy byly hnacím motorem k sepsání petice.

Vedení obce protest občanů akceptovalo, jejich podněty vzalo v potaz a ústně přislíbilo, že bude celý projekt přezkoumán a pozměněn tak uvidíme, je potřeba myslet nato že se pomalu blíží komunální volby a to je pak každý za hodného.

Pokud se někomu něco nelíbí, je s něčím nespokojen tak je potřeba se ozvat tak jak to udělali občané z ulice Družstevní. Nebát se říci svůj názor, ohradit se, stát si za svým a bránit se. Pak bude aspoň částečně zachována identita obce a podmínky pro život starousedlíků budou únosné.

Zanechte komentář