Nová doba, zastupitelé jako stánkaři

První adventní neděli se na náměstí v Dolních Břežanech konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu splněných přání, při té příležitosti zde probíhal adventní trh, na kterém bylo možné spatřit nezvyklý počet stánkařů.

224Vše napohled působilo dojmem silného rozvoje, kulturní a podnikatelské atraktivity Dolních Břežan s vysokým ratingem obce, ve skutečnosti se jednalo o druhou větší akci pro občany tohoto roku, kdy se naplnilo náměstí. Náhodní či přespolní návštěvníci, mohli nabýt pocit, že zde funguje napomáhání vytváření podmínek pro rozvoj drobného a středního podnikání domácím podnikatelům ale i v tomto případě se jedná o klamný jev, doposud byly a stále jsou domácím podnikatelům házeny klacky pod nohy (např. Pan MalýFarmářská zahrada)

Velkou pozornost mezi obyvateli a podnikateli, vzbudil stánek s občerstvením Slovinských specialit, za jehož prodejním pultem stál člen zastupitelstva Iztok Toplak se svou rodinou.

Kdo je Iztok Toplak? Z průzkumu mezi starousedlíky tohoto člověka téměř nikdo nezná, zejména občané vyššího věku vůbec netuší, že jde o člověka slovinské národnosti, přistěhovalého do Dolních Břežan který v zastupitelstvu zastává funkci předsedy finančního výboru obce a který je také makléřem realitní kanceláře RE/MAX Domus v Dolních Břežanech. Jak je možné že, je členem zastupitelstva člověk kterého ne všichni obyvatelé znají?

Další veřejnou akcí bude pálení čarodějnic v příštím roce, zda můžou obyvatelé očekávat, že stánky s občerstvením si zastupitelé rozdělí mezi sebou nebo je získají jejich rodinní příslušníci a místním podnikatelům bude sděleno, že pro ně není místo? To ukáže rok 2014.

Zanechte komentář