Ministryně Valachová navštívila Jesenici a Psáry

Ministryně Kateřina Valachová navštívila v pátek 21. 4. 2017 město Jesenici a obec Psáry

Páteční odpoledne si Kateřina Valachová, ministryně školství mládeže a tělovýchovy, vyhradila na návštěvu obcí a měst v okolí Prahy, které obdrželi od vlády dotaci na zkapacitnění svých školských zařízení.

Mezi města a obce patřili i Jesenice a Psáry které se také chystají na výstavbu nových škol. První kroky ministryně vedly na pozemky, určené pro stavbu nových a moderních základní školy. Radní obcí popsaly situaci, ve které se právě projekty nachází.

Po přesunu do budov úřadů se seznámila se stavem projektů. Prohlédla si nejen modely nové školy, ale rovněž výkresovou dokumentaci a hovořilo se na téma umístění budoucích prvňáků.

„Za dva roky jsme stihli tenhle pozemek koupit, vysoutěžit projektanta (obhájit se před Úřadem na ochranu hospodářské soutěže), připravit projekt k podání na žádost o vydání územního rozhodnutí, to projednat a územní rozhodnutí vydat“, informovala Starostka Jesenice, Radka Vladyková.

Paní ministryně oceňovala propracovanost nových škol i vysokou stavební připravenost a přislíbila pomoc při hodnocení projektu na MŠMT coby poskytovatele dotace.

 

Zanechte komentář