Krajské volby a hlasování v Dolních Břežanech

Krajské volby vyhrálo hnutí ANO

Letošní krajské volby konané 7. – 8. října 2016, vyhrálo hnutí ANO. Strana Andreje Babiše vyhrála v devíti regionech. Výrazně uspěla i v prvním kole senátních voleb, do druhého kola  postupuje se 14 kandidáty. Citelnou porážku pocítila ČSSD, ale mezi poraženými jsou i komunisté, kteří ztratili více než polovinu svých dosavadních mandátů.

Stejně jako v devíti dalších krajích, i ve Středočeském se na prvním místě ve volbách umístila strana ANO 2011 se ziskem 20,76 procent hlasů. Lídrem je Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Na druhém místě  skončilo hnutí STAN, které si v rámci koalic si zajistilo zástupce i v dalších regionech.

Jak se volilo v Dolních Břežanech

S poměrně vysokou účastí se volilo i v Dolních Břežanech, tady ve dvou volebních okrscích vhodilo do uren své hlasovací lístky celkem 46,28 % občanů. V Dolních Břežanech 47,87 % a ve Lhotě 40,15 %.

Nejvíce hlasů do zastupitelstva Středočeského kraje získaly ve volebních okrscích Dolních Břežan tyto strany:

1. STAN – 2. ANO 2011 – 3. ODS – 4. KSČM – 5. TOP 09 – 6. Česká pirátská strana – 7. Koalice KDU-ČSL, SZ, SNK ED – 8. Svobodní a Soukromníci – 9. Koalice SPD a SPO – 10. ČSSD.

Nejvíce hlasů do Senátu Parlamentu ČR v prvním kole získali ve volebních okrscích Dolních Břežan tito kandidáti:

1. Trč Tomáš prof. MUDr. CSc., MBA (TOP+STAN) – 2. Holásek Jan Mgr. LL.M. (KDU-ČSL+SZ+Nest) – 3. Stibal Bohumil (ANO 2011)4. Oberfalzer Jiří (ODS) – 5. Hampl Petr PhDr. Ph.D. (APAČI 2017) – 6. Matyáš Miroslav Bc. (KSČM) – 7. Peřina Jiří Dr. Ing. (ČSSD) – 8. Hroník Jiří Ing. (HOZK)

 

 

 

Zanechte komentář

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain