Komunální volby do zastupitelstva obce Dolní Břežany 2014

Dle registračního úřadu byly pro volby do zastupitelstva obce Dolní Břežany konané 10. – 11. Října 2014 zaregistrovány dvě volební strany.

Jsou jimi všem dobře známé sdružení Rozkvět a nově po několikaleté vládě jedné strany respektive jednoho člověka se do letošního klání v komunálních volbách zaregistrovalo uskupení pod hlavičkou politického Hnutí ANO.

Řádný termín komunálních voleb se blíží a přání části veřejnosti je jednoduché a srozumitelné, aby se něco změnilo na radnici. Pokud si obyvatelé přejí změnu, tak je nejvyšší čas aby se již nyní zamysleli nad tím koho volit.

Několikaleté vládě místního nedemokratického sdružení Rozkvět, které se pod taktovkou svého vůdce považuje svým programem za neohrožené, by se mohlo Hnutí ANO stát tvrdou opozicí která v obci Dolní Břežany dlouhodobě neexistuje, nahradit tak ODS která jako opozice naprosto selhala.

Sdružení Rozkvět, registrováno pod politickou stranou Starostové a Nezávislí podporovanou TOP09 vydávané svými představiteli za projev stability, si neuvědomuje, nebo nechtějí uvědomit, že stabilita, zvlášť ta nedemokratická, je cesta do záhuby.

Občan, který nesleduje detailně politiku a dění, se spíše přikloní k někomu, koho zná, od kterého v kostce ví, co může očekávat, než když vstoupí úplně do neznáma. V Dolních Břežanech neprobíhá vláda prostřednictvím otevřenosti a vstřícnosti, ale formou určité matoucí strategie informovanosti občanů, vlády jedné strany či jednoho člověka, kteří jsou politicky činní.

Pokud má systém fungovat alespoň v základu uspokojivě, je třeba, aby docházelo k pravidelnému střídání stran u moci a tak se neustále tříštily mocenské struktury. A to nejen na radnici, ale také v ostatních organizacích, kde působí rodinní příslušníci členů zastupitelstva, jejich přátelé a spolupracovníci z dob minulých, kteří v obci rozhodují.

Zbývá pár týdnů do voleb, a pokud lidé, kteří hovoří o tom, že jim jejich obec leží na srdci, chtějí změnu, mají tak do října tohoto roku čas na to, aby se pokusili odhodit své předsudky a strach. A to tak, aby právě pár týdnů před volbami mohli přistoupit s vcelku jasnou představou k volebním urnám.

Obec Dolní Břežany tak dosud přicházela ne možná o ideální osoby pro zapojení v politickém životě, ale každopádně o lidi, kteří svým zájmem, prací nebo i odlišným názorem, mohou obec posunout dál. Je třeba, aby se tyto osoby, které, našly v základních bodech společnou řeč a trpělivě komunikovaly s veřejností.

V komunálních volbách, by mohlo Hnutí ANO převálcovat místní ODS tak, jak jsme toho byli svědky v předčasných sněmovních volbách. Demokracie v Dolních Břežanech, která díky nedemokratickému a účelovému spojenectví Rozkvětu s ODS dostává již několik volebních období pěkně na frak, by mohla být znovu oživena. Nespokojení voliči, kteří preferují nově vzniklé strany, vymezující se proti zaběhlým pořádkům by proto neměli zaspat, svou šanci.

Zanechte komentář