Komu patří komerční budova Pivovarský dvůr

Komerční budova Pivovarský dvůr, objekt, který nabízí kanceláře k pronájmu, tvoří moderní nízké dvoupodlažní s malým nádvořím.

V přízemí se nacházejí obchodní prostory, ve kterých naleznete drogerii, prodejnu hraček a ve střední části restauraci, v patrech pak kanceláře.

Komu vlastně komerční budova patří a jaký prospěch z ní má obec Dolní Břežany? Investorem této komerční budovy je firma Dark Sky s.r.o., ta byla objednavatelem všech prací u generálního dodavatele. Výstavba byla zahájena v roce 2007 a k dokončení došlo rok po té. Náklady na výstavbu činily cca 100 mil. Kč

Po nahlédnutí do výpisu obchodního rejstříku zjistíte, že ve firmě Dark Sky s.r.o. figuruje stejné jméno jako ve společností Centrum Dolní Břežany s.r.o. o které bylo psáno v příspěvkuCentrální náměstí v Dolních Břežanech a sice jméno Knesplová (švagrová starosty), jednatelka společnosti viz obchodní rejstřík.

Firma Dark Sky s.r.o. je provázána s několika dalšími firmami např. Brightsea s.r.o. o které se dočtete v příspěvku Bytový dům naproti obecnímu úřadu, zde figurují jména Knesplová a Michaliková (manželka starosty) viz obchodní rejstřík, které společně komerční budovu Pivovarský dvůr spravují. Pokud budete pátrat dál tak narazíte, zjistíte že celý Pivovarský dvůr (Dark Sky s.r.o.) a některé s ním provázané firmy jsou pečlivě skryty za kyperským vlastníkem. V případě Pivovarského dvora je to LOWFIELD INVESTMENTS LIMITED, se sídlem Chrysanthou Mylona 3, P. C. 3030, Limassol, Kyperská republika.

Provázanost firem v obchodním rejstříku a jména v nich naznačují, že se jedná o několik let vzkvétající soukromý podnik, který je krytý kyperským vlastníkem. Kdo z Pivovarského dvora profituje je zřejmé, obec Dolní Břežany a její obyvatelé to rozhodně nejsou.

Veškeré informace zde uvedené, jsou volně dostupné na internetu v obchodním rejstříku! Tento příspěvek však vyvolal nevoli u některých osob působících  v Dolních Břežanech a musel být dočasně odstraněn, posléze jsem byl jakožto autor toho a dvou dalších článku propuštěn ze zaměstnání.

Pozn. Po listopadu 1989 se většina z nás domnívala, že čeští občané jsou, a po 50 letech vlády nacistů a komunistů i navždy budou, citliví na snahy o cenzuru. Na svobodě slova a projevu jsme trvali jako na jedné ze základních svobod – možná důležitější než demokracie. Obávám se však, že odklon od ideálu svobody slova a projevu začíná být u mnoha lidí i v Dolních Břežanech opět populární.

Jak je to vlastně s demokracií v obci dolní Břežany se dočtete v příspěvku ZDE

 

Zanechte komentář

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde