Zachrana důchodce v lese

Kuriózní nehodu řešili policisté a hasiči středočeského kraje. Řidič vozu Škoda Fabia vyrazil po lesní cestě na Prahu. Daleko však nedojel a naboural do stromu. V sobotu 5. 9. 2015 krátce po poledni, se v obci Lhota u Dolních Břežan, přihodila dopravní nehoda, nad kterou zůstává rozum stát.

Sedmaosmdesátiletý senior, který se se svým vozem Škoda Fabia potřeboval dostat ze Lhoty na Zbraslav, si za trasu zvolil turistickou lesní stezku vedoucí do Břežanského údolí.

Po prudké lesní cestě s vystouplými kořeny určené pro pěší, vedoucí podél asi padesátimetrovým srázu plného stromů a kamení ujel řidič necelé dva kilometry, poté se lesní cesta zúžila natolik, že už nešlo vozidlo na pěšině udržet a došlo k nárazu do stromu.

Na místo se sjelo několik složek IZS počínaje PČR Jílové u Prahy, HZS Jílové, RZS, SDH Lhota, SDH Zvole. Záchranné jednotky okamžitě zajistili vůz proti pádu do rokle a začali s vyprošťováním.

Vzhledem tomu že šlo o technicky náročný zásah, trvalo vyproštění vozidla přibližně tři hodiny. Vyprošťovací práce se odehrávaly za pomoci ručních lanových navijáků tahaných za pomoci lidské síly. Vyproštěné vozidlo pak na cestu dopravila čtyřkolka, zapůjčená jedním ze členů záchranného sboru.

Vzniklá škoda na vozidle byla vyčíslena asi na 90 tisíc korun, řidiči se nic nestalo.

Nezbývá než sedmaosmdesátiletému řidiči pogratulovat ke krásnému sportovnímu výkonu a adrenalinovému zážitku a doufat že najde i odvahu k dobrovolnému odevzdání řidičského průkazu.

Zanechte komentář