Farmářská zahrada vede boj s úředníky

Farmářská zahrada, která s velkým úspěchem na začátku května zahájila v Dolních Břežanech na soukromém pozemku stánkový prodej ovoce a především zeleniny a která si během krátké doby získala spoustu spokojených zákazníků, začala být trnem v oku obecnímu úřadu.

Zahradu, jejíž provozovatel v současnosti vystupuje pod hlavičkou španělské firmy La Madre Ehijos Sanda Sl. která se zabývá obchodem ovocem a zeleninou a v české republice navázala obchodní spolupráci výhradně s českými a slovenskými farmáři od kterých odebírá jejich kvalitní výpěstky a dodává je na trh, ve čtvrtek 18. 7. navštívila s pověřením představitelů obce, pracovnice ze stavebního úřadu Dolní Břežany.

A jaké jsou důvody? Po pravdě řečeno jsou sporné, je jich hned několik jedním z nich je ten že Farmářská zahrada nebyla nahlášena v územním plánu jako zemědělství.

Další co se obecnímu úřadu například nelíbí, je přístřešek (pergola) ten však nepodléhá stavebnímu povolení ani neporušuje stavební zákon ohledně rozměrů a to ani ohledně sousedících pozemků, ty totiž patří stejnému majiteli, jako ten na kterém se prodej uskutečňuje a tomu jakékoli úpravy nevadí a souhlasí s nimi.

Zákon o územním plánování a stavebním řádu č.183/2006 Sb: ZDE

Na fotografii lze vidět, v jakém stavu byl pozemek před zahájením prodeje, zarostlé a nevábné nic. Firma ho zvelebila a to se také našemu vedení obce nelíbí a považuje to za porušení stavebního zákona. A to je vážně k zamyšlení, zvlášť když v nedávné době starosta obce prosil občany, aby zvelebili prostranství ve svém okolí ohledně soutěže Kvetoucího sídla Evropy.

Vzniká zde několik otázek Kdo stojí za tím, aby byl prodej na Farmářské zahradě zrušen? Komu konkrétně začala Farmářská zahrada vadit? Je to osobní zájem?

„Jsem přesvědčen, že si někdo prodej na Farmářské zahradě v Dolních Břežanech nepřeje,“ řekl podnikatel. Je zbytečné dělat paniku dodal. S argumenty stavebního úřadu zcela nesouhlasí a chystá se zde rozšířit sortiment.

Zanechte komentář

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich