Drzost zlodějů, vykradli dům za přítomnosti majitelů

Drzost zlodějů nezná mezí. V Dolních Břežanech se jim podařilo vykrást dům za přítomnosti majitelů.

Jsou tomu ani ne dva měsíce, co došlo v Dolních Břežanech u Prahy k nepříjemné události. Ve tři hodiny ráno zde navštívili patrový dům zloději. To, že byli jeho obyvatelé doma, je absolutně nerozházelo.

Zloději, kteří se vloupali do garáže rodinného domu v Dolních Břežanech si všimli, že vstupní dveře z garáže do domu jsou nezajištěné. Do těch vstoupili a v přízemí domu zcizili hned několik věcí.

Oblíbenou dobou bývá interval mezi půlnocí a druhou hodinou ranní. Zloději počítají s tím, že obyvatelé budou pravděpodobně spát v horním patře domu. Zatímco majitelé spí, zloději ve spodním patře nerušeně kradou a tak tomu bylo i v tomto případě. Obyvatelé domu byli po zjištění, že byli navštíveni v jejich přítomnosti, dost šokováni.

Případy, kdy pachatelé kradou za přítomnosti majitelů, jsou bohužel stále častější proto by se nemělo podceňovat jakékoli zabezpečení. Pro Čechy je charakteristická poměrně vysoká lhostejnost v otázce zabezpečení vlastního majetku a podceňování rizik. Z toho vyplývá nedostatečná prevence. Výrazně k zabezpečení svého majetku přistupují teprve poté, co jsou vykradeni.

Dbejte na správné zabezpečení svých příbytků a buďte ve střehu, v uplynulých dnech byl v Dolních Břežanech ve večerních hodinách zaznamenán pohyb party podezřelých osob romské národnosti, ti zde obcházeli bytové domy a vozidla v ulici Na Vršku. Najdou si sebemenší skulinku jak se dostat do vaší domácnosti, garáže, sklepa nebo vozidla.

Zanechte komentář

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich