Další vykradená garáž v Dolních Břežanech

Na diskusním fóru obce byla nahlášena vykradená „další“ garáž v ulici K Písnici, zjevně se jedná o stejné pachatele, kteří v poslední době v Dolních Břežanech opět udeřili a obec dobře znají.

Rozhořčený občan, který událost na diskusním fóru obce oznámil, prohlásil a nezbývá než souhlasit, toto:

Tak třeba nyní by se mohla (omlouvám se za tu ironii) Obecní policie zaměřit na aktivní boj proti kriminalitě místo měření rychlosti nebo kontrolu parkovacích lístků na náměstí. A především ideálně v nočních hodinách.

Stejně jako jiní si je i on vědom toho, že práce strážníka rozhodně není žádný med a že pro naši obec pracují doslova jen pár hodin denně. Přesto a především bych bylo od věci, kdyby Obecní policie byla hlavně složkou, která řeší primárně problematiku bezpečnosti obce, je partnerem občanů a zároveň i Policie ČR a kontrolu rychlosti a především v drtivé většině níže prezentované parkování přenechala státní policii.

„Obecní policie nikdy nezabrání tomu, že lidé budou stále blbě parkovat nebo neplatit za parkování, které obec na vybraných místech v obci provozuje“, dodal.

Za bílého dne se ztrácejí jízdní kola

Policie ČR  pátrá po totožnosti mladého muže který v obci Dolní Břežany ve středu 7. června krátce v dopoledních hodinách odcizil na prostranství volně přístupného parkoviště v ulici Za Radnicí ze stojanu lankovým zámkem zajištěné jízdní kolo. Jedná se o druhý případ odcizení jízdního kola za bílého dne během krátké doby.

K popisu odcizeného kola se podařilo policistům zjistit, že se jednalo o pánské horské kolo značky Apache Epicon, výrobního čísla AZ7208145, v barevném provedení kombinace bílé a červené barvy v hodnotě dvaceti tisíc korun. Policisté uvedený případ kvalifikovali jako přečin krádež, za který pachateli v případě jeho dopadení a následném odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Dále v rámci provedeného šetření zajistili kamerové záznamy, kdy po jejich vyhodnocení zjistili, že v inkriminované době se v místě odcizení kola pohyboval muž ve věku 20 až 30 let, krátkých černých vlasů, světlé barvy pleti, štíhlé 170 až 180 cm vysoké postavy. Mladý muž byl oblečen do černé mikiny s kapucí, košile nebo trička kostkované světlé barvy, černých krátkých kalhot s červenými spodními okraji nohavic, černých ponožek. Na hlavě měl nasazenou černou basebalovou čepici s bílým nápisem a na nohou černé boty.

Policisté předpokládají, že by neznámého muže, pohybujícího se v blízkosti kola, podle částečného popisu a zachyceného na kamerovém záznamu mohl někdo z občanů poznat. Proto se na ně touto formou obracejí se žádostí o pomoc, aby jim pomohli zjistit jeho totožnost, neboť jeho výpověď může policistům objasnit důležité okolnosti celého případu.

Mějte se na pozoru a dostatečně dbejte na zabezpečení přístupu na své pozemky, do garáží a zahradních domků protože v Dolních Břežanech není opět bezpečno.

Zanechte komentář