Časté krádeže v prodejně Albert ve Vestci u Prahy

Případů krádeží ve vesteckém Albertu přibývá. Zákazníci obchodů mnohokrát mohli vidět na vlastní oči, jak ochranka vybíhá za zlodějem a snaží se mu vzít kradené zboží. Mnohdy se jedná o pachatele, kteří jsou pod vlivem návykových látek či s pestrou kriminální minulostí

Prodejnu Albert ve Vestci u Prahy si pachatelé drobných krádeží velmi oblíbili. Například ve čtvrtek 8.5 2014 po patnácté hodině zde strážníci OP Vestec, prováděli zákrok proti muži, který naložil svůj batoh třinácti láhvemi vodky v celkové hodnotě 4 000 Kč. U pokladny pak zaplatil pouze drobné zboží. Vzhledem k jeho kriminální minulosti, si věc na místě převzala Policie ČR.

O týden dříve krátce před 17 hodinou bylo přijato oznámení z prodejny Albert, že při krádeži zboží byl přistižen neznámý mladík. Hlídka OP na místě zajistila jednatřicetiletého muže z Prahy. Strážníci navíc na místě zjistili, že již za takový čin byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen rozsudkem okresního soudu. Svým jednání tedy naplnil skutkovou podstatu trestného činu krádeže jako recidivista. Věc si na místě převzala hlídka Policie ČR k dalšímu šetření.

Začátkem března 2014 v odpoledních hodinách přijala hlídka OP Vestec oznámení o krádeži zboží s tím, že pachatelka krádeže se před ochrankou uvedené prodejny dala na útěk podél silnice ulice Vídeňská, ve směru na Jesenici. Hlídka OP dle získaného popisu tuto ženu nalezla a zadržela. Odcizené zboží samozřejmě ihned vrátila nepoškozené zpět do prodejny. Strážníci nakonec věc vyřešili na místě blokovou pokutou.

Zdroj: opvestec.cz

Zanechte komentář