Alarmující, životní podmínky vozíčkáře z Dolních Břežan

Ulic v Dolních Břežanech které jsou v havarijním stavu a které potřebují nutně rekonstrukci, je nespočet. Některé se oprav dočkali ale spousta z nich, jako by byla přehlížena.

Jednou z nich je i ulička v historické části Dolních Břežan, na Malé Straně, ta je však ze všech míst nejkrizovější a to z jednoho prostého důvodu. Žije zde starousedlík pan Šubrt ml., který je již řadu let odkázán na invalidní vozík z důvodu amputace obou dolních končetin od poloviny stehen. V posledních měsících však ztratil možnost dostat se ze svého domova ven mezi lidi a to je velmi alarmující.

Dezolátní stav uličky a sjízdnost na invalidním vozíku je v této uličce zcela nemožná viz foto. Již dvakrát došlo k tomu, že se zde pan Š. na invalidním vozíku z důvodů špatného povrchu této uličky převrátil a bezmocně zůstal ležet na zemi. Následky každého takového pádu, mohou být pro takto postiženého člověka tragické! A k tomu všemu v této uličce již cca tři měsíce nesvítí veřejné osvětlení, což je vzhledem stavu povrchu nebezpečné pro každého!

Trpělivost začala docházet jednomu ze členů rodiny, po té co se někdy na začátku jara poprvé osobně obrátil na starostu obce se žádostí, zda by nebylo možné s tímto stavem něco udělat, k opakované prosbě došlo i v polovině léta tentokrát přímo na místě.

Osobně jsem žádal pana starostu, zda by nebylo možné s tímto stavem něco udělat a pan starosta mi přislíbil, že se to pokusí řešit, ale do dneška se vůbec nic nezměnilo! Rozhořčeně komentoval situaci pan Vladislav Hampel, švagr postiženého pana Šubrta.

V minulosti rodina postiženého pana Š. nechala na své náklady navézt štěrk, aby cesta byla alespoň trochu sjízdná ale vzhledem tomu že je zde šikmý terén tak časem vždy vše odplavila dešťová voda, žádný umělý odvod zde není a nikdy nebyl vybudován.

OPRAVA TÉTO ULIČKY BY V TOMTO PŘÍPADĚ MĚLA BÝT PRIORITOU ČÍSLO 1 ! TOTO NEJSOU ZAJÍMAVÉ PODMÍNKY PRO ŽIVOT STAROUSEDLÍKŮ KTERÉ STAROSTA SLIBOVAL  A ZVLÁŠŤ V PŘÍPADĚ POSTIŽENÉHO PANA ŠUBRTA !

Nyní pan Hampel opětovně prosí a žádá na diskusním fóru obecních stránek o řešení a opravy v této uličce a čeká na odezvu o které budete informováni.

 

Zanechte komentář